Snack's 1967

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://userscloud.com/tes0fykq8jok
https://noteknot18.mystrikingly.com/blog/
https://adwokat746.werite.net/post/2021/11/12/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://postheaven.net/poradaprawna397/kancelaria-upadlosc-konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka a zatajenie majątku przed wierzycielamiBadając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule chciałabym rzucić odrobinę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, jednak do tej pory mogły z niej korzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W tej chwili (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować szereg przesłanek. Po pierwsze trzeba uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład osób, które zaciągnęły dużo deklaracji i sumy rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego stosownym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy zawodowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.
Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE